Vaasan HIPPO-hiihdot 3.3.2024

T U L O K S E T

© Vaasan Hiihtäjät

Kilpailun sarjat: T5; P5; T6; P6; T7; P7; T8; P8; T9; P9; T10; P10; T11; P11; T12
; P12

T5 Naiset 5 vuotta 2019 syntyneet 500 m. P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kiira Mänty                                            3.43,0
  2. Isabella Holmqvist                                     5.00,5       1.17,5
  3. Matilda Hautala                                        5.15,2       1.32,2
  4. Eerika Hienovirta                                      5.20,7       1.37,7
  5. Iines Hahtokari                                        5.40,7       1.57,7
  6. Meeri Lammila                                          5.47,0       2.04,0
  7. Ida Perämäki                                           6.05,9       2.22,9
  8. Sofia Ben Mousa                                        6.07,3       2.24,3
  9. Ilona Aapio                                            6.11,5       2.28,5
 10. Felice Sjölund                                         6.20,4       2.37,4
 11. Ella Karjaluoto                                        6.34,8       2.51,8
 12. Selma Jåfs                                             6.39,7       2.56,7
 13. Aline Ylimäki                                          6.51,9       3.08,9
 14. Lilia Salimäki                                         7.50,7       4.07,7
 15. Wilda Karlström                                        8.08,7       4.25,7
 16. Ellen Sjölund                                          8.34,3       4.51,3
 17. Lilja Tuovinen                                         8.45,0       5.02,0
 18. Sylvia Lagerstedt                                     10.55,2       7.12,2
 19. Saimi Rintamäki                                       14.29,8      10.46,8
 20. Lova Norrgård                                         52.13,6      48.30,6

 Poisjääneitä   2
  -  13.            Celine Stenfors
  -  15.            Catrin Sandvik
Sarjaluettelo

P5 Miehet 5 vuotta 2019 syntyneet 500 m. P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jesper Mäki-Heittola                                   4.45,6
  2. Max Vuorenmaa                                          4.46,7          1,1
  3. Felix Ekholm                                           5.06,4         20,8
  4. Albert Strandvall                                      5.51,6       1.06,0
  5. Arnold Kronman                                         6.06,2       1.20,6
  6. Neo Kankaanpää                                         6.48,8       2.03,2
  7. Aukusti Aho                                            7.11,0       2.25,4
  8. Oscar Holkkola                                         7.14,3       2.28,7
  9. Colin Ehn                                              7.46,7       3.01,1
 10. Veini Honkala                                          7.47,1       3.01,5
 11. Viljami Voldi                                          8.06,0       3.20,4
 12. Leon Granlund                                          8.06,6       3.21,0
 13. Hugo Weijola                                           8.07,1       3.21,5
 14. Aron Nordman                                           8.14,9       3.29,3
 15. Edvin Suomi                                            9.02,5       4.16,9
 16. Eddie Seppänen                                         9.04,1       4.18,5
 17. Viljam Rönnholm                                        9.17,8       4.32,2
 18. Aatu Istolahti                                         9.42,3       4.56,7
 19. Otso Mäkelä                                           10.12,9       5.27,3
 20. Ruben Bergfors                                        10.48,0       6.02,4
 21. Aston Prinsén                                         11.11,8       6.26,2
 22. Ted Hannuksela                                        11.38,5       6.52,9
 23. Einar Limnell                                         14.43,5       9.57,9

 Poisjääneitä   2
  -  43.            Ville Vieri
  -  44.            Elliot Sihto
Sarjaluettelo

T6 Naiset 6 vuotta 2018 syntyneet 500 m. P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mimosa Hautala                                         4.15,2
  2. Ida Doktar                                             4.42,7         27,5
  3. Madicken Karls                                         5.09,1         53,9
  4. Helmiina Nikkinen                                      5.20,6       1.05,4
  5. Ilse Skott                                             5.28,4       1.13,2
  6. Astrid Pavval                                          6.03,0       1.47,8
  7. Wilda Laasanen                                         6.03,5       1.48,3
  8. Hollie Back                                            6.12,6       1.57,4
  9. Fiona Aapio                                            6.18,9       2.03,7
 10. Viena Karhumaa                                         6.43,4       2.28,2
 11. Hedda Marins                                           6.53,7       2.38,5
 12. Wilma Lahti                                            7.36,3       3.21,1
 13. Fiona Jokela                                           7.43,8       3.28,6
 14. Emmi Sandström                                         8.11,4       3.56,2

 Poisjääneitä   2
  -  63.            Maja Salmikivi
  -  68.            Elli Kauppila
Sarjaluettelo

P6 Miehet 6 vuotta 2018 syntyneet 500 m. P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lukas Ketelä                                           3.31,7
  2. Jasper Mäkelä                                          3.50,3         18,6
  3. Eemeli Hahtokari                                       3.57,5         25,8
  4. Martti Rinntamäki                                      3.59,7         28,0
  5. Conny Ekblad                                           4.12,6         40,9
  6. Nils Nygård                                            4.15,9         44,2
  7. Eeli Kaakinen                                          4.18,2         46,5
  8. Lauri Riihioja                                         4.32,1       1.00,4
  9. Eeli Kalliokoski                                       4.38,8       1.07,1
 10. Noah Matintupa                                         4.42,8       1.11,1
 11. Alexander Furcht                                       4.50,6       1.18,9
 12. Emil Rautiainen                                        4.55,8       1.24,1
 13. Amos Laine                                             4.57,5       1.25,8
 14. Oliver Kuusisto                                        5.05,3       1.33,6
 15. Leo Joensuu                                            5.08,8       1.37,1
 16. William Närvä                                          5.18,8       1.47,1
 17. Lucas Lönnqvist                                        5.39,5       2.07,8
 18. Aaron Rasku                                            5.49,6       2.17,9
 19. Tim Sundelin                                           6.03,8       2.32,1
 20. Allan Pavval                                           6.33,1       3.01,4
 21. Valter Doktar                                          6.44,1       3.12,4
 22. Topias Jalonen                                         7.27,1       3.55,4
 23. Albin Käld                                             7.36,4       4.04,7
 24. Oliver Gautam                                          7.50,9       4.19,2
 25. Atte Hiippala                                          8.10,6       4.38,9
 26. Luie Nylund                                            8.16,1       4.44,4
 27. Alvar Limnell                                          8.44,5       5.12,8
 28. Philip Stegar                                          9.06,2       5.34,5
 29. Jenni Westö                                            9.15,4       5.43,7
 30. Robin Wägar                                           10.15,6       6.43,9

 Poisjääneitä   2
  -  75.            Viljo Antila
  - 100.            Liam Svarvar
Sarjaluettelo

T7 Naiset 7 vuotta 2017 syntyneet 500 m. P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sarah Sjölund                                          3.28,2
  2. Maija Riippi                                           3.38,3         10,1
  3. Vilja Hietikko                                         3.42,1         13,9
  4. Veera Karjaluoto                                       3.43,9         15,7
  5. Livia Ylimäki                                          3.47,4         19,2
  6. Peppi Mannila                                          3.50,4         22,2
  7. Livia Hiippala                                         3.55,8         27,6
  8. Harea Kavaja                                           3.59,5         31,3
  9. Maja West                                              4.04,7         36,5
 10. Friida Andtfolk                                        4.09,3         41,1
 11. Iisa Kankaanpää                                        4.09,8         41,6
 12. Sara Huovinen                                          4.12,8         44,6
 13. Matilda Vähämaa                                        4.16,8         48,6
 14. Neah Nygård                                            4.20,4         52,2
 15. Amelie Fransén                                         4.22,6         54,4
 16. Elin Breckle                                           4.55,0       1.26,8
 17. Ilona Honkala                                          4.56,0       1.27,8
 18. Linnéa Granlund                                        4.58,3       1.30,1
 19. Ella Peltonen                                          5.15,1       1.46,9
 20. Venla Eloluoma                                         5.28,4       2.00,2
 21. Amira Ben Mousa                                        5.31,2       2.03,0
 22. Malva Jungerstam                                       7.38,4       4.10,2

 Poisjääneitä   3
  - 106.            Eevi Ilmonen
  - 118.            Alina Nordman
  - 119.            Linnea Mäkynen
Sarjaluettelo

P7 Miehet 7 vuotta 2017 syntyneet 500 m. P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lippo Imppola                                          2.53,8
  2. Viljami Mänty                                          3.00,0          6,2
  3. Topias Voutilainen                                     3.06,0         12,2
  4. Anton Mäenpänen                                        3.11,6         17,8
  5. Vihtori Voldi                                          3.24,3         30,5
  6. Lionel Emas                                            3.28,4         34,6
  7. Miro Träskelin                                         3.31,2         37,4
  8. Urho Pouttu                                            3.34,6         40,8
  9. Antti Kaivosoja                                        3.36,6         42,8
 10. Melvin Eklund                                          3.36,8         43,0
 11. Oscar Storbäck                                         3.40,8         47,0
 12. Olavi Tienvieri                                        3.44,2         50,4
 13. Juuso Kannisto                                         3.44,4         50,6
 14. Erik Salo                                              3.46,8         53,0
 15. Artturi Lagerstedt                                     3.54,5       1.00,7
 16. Urho Ståhl                                             4.00,1       1.06,3
 17. Elias Istolahti                                        4.07,6       1.13,8
 18. Frans Lundqvist                                        4.20,3       1.26,5
 19. William Lillkåla                                       4.35,8       1.42,0
 20. Max Norrgård                                           4.47,4       1.53,6

 Poisjääneitä   2
  - 133.            Oliver Gullfors
  - 149.            Kian Kimani
Sarjaluettelo

T8 Naiset 8 vuotta 2016 syntyneet 500 m. P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alicia Furcht                                          2.40,1
  2. Estelle Rautiainen                                     2.55,5         15,4
  3. Selma Mäkelä                                           2.57,7         17,6
  4. Mea Holkkola                                           3.18,4         38,3
  5. Larissa Ehn                                            3.22,4         42,3
  6. Linda Mäkelä                                           3.33,0         52,9
  7. Hilda Korhonen                                         3.33,8         53,7
  8. Martta Store                                           3.34,9         54,8
  9. Venla Rouvinen                                         3.38,0         57,9
 10. Saga Laine                                             3.39,5         59,4
 11. Thea Hannuksela                                        3.49,0       1.08,9
 12. Isabella Trompari                                      3.52,6       1.12,5
 13. Ava Seppänen                                           3.53,9       1.13,8
 14. Alma Tuulikangas                                       3.55,3       1.15,2
 15. Vivia Petäjävirta                                      3.56,3       1.16,2
 16. Melina Holmkvist                                       4.16,4       1.36,3
 17. Emilia Hienovirta                                      4.21,0       1.40,9

 Poisjääneitä   2
  - 156.            Ville Vidri
  - 162.            Jenny4145 Lund
Sarjaluettelo

P8 Miehet 8 vuotta 2016 syntyneet 500 m. P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Onni Tienhaara                                         2.36,9
  2. Elias Matintupa                                        2.47,7         10,8
  3. Sampo Lammila                                          2.50,4         13,5
  4. Melvin Ekholm                                          2.54,5         17,6
  5. William Lönnqvist                                      3.12,1         35,2
  6. Robin Matikainen                                       3.23,2         46,3
  7. Kevin Salminen                                         3.43,3       1.06,4
  8. Väinö Litmanen                                         4.06,3       1.29,4
  9. Alexander Riippa                                       4.07,1       1.30,2
 10. Roy Bergfors                                           4.19,8       1.42,9
 11. William Granqvist                                      4.27,9       1.51,0

 Poisjääneitä   2
  - 175.            Eetu Lamminen
  - 178.            Catrin Sandvik
Sarjaluettelo

T9 Naiset 9 vuotta 2015 syntyneet 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Louise Strandvall                                      5.15,0
  2. Nathalie Ekblad                                        6.40,3       1.25,3
  3. Sofia Ortiz                                            6.52,1       1.37,1
  4. Minea Åbacka                                           7.08,6       1.53,6
  5. Clara Stegar                                           7.22,5       2.07,5
  6. Kasmira Syring                                         7.32,0       2.17,0
  7. Iiris Gautam                                           7.52,2       2.37,2
  8. Eva Karhumaa                                           8.15,8       3.00,8
  9. Amalia Rajamäki                                        8.49,5       3.34,5
Sarjaluettelo

P9 Miehet 9 vuotta 2015 syntyneet 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vincent Strandvall                                     4.33,8
  2. Neil Trompari                                          5.15,4         41,6
  3. Leon Emas                                              6.17,5       1.43,7
  4. Daniel Saari                                           6.24,6       1.50,8
  5. Emil Kalliokoski                                       6.57,6       2.23,8
  6. Elis Nynäs                                             7.02,4       2.28,6
  7. Raonar Tetrica                                         8.17,2       3.43,4
  8. Hanaan Niyas                                           8.30,7       3.56,9
  9. Ivar Skott                                             9.10,2       4.36,4
 10. Lenni Eloluoma                                        10.16,2       5.42,4
 11. Luka Ruohoniemi                                       10.19,2       5.45,4
 12. Teo Jungerstam                                        10.49,9       6.16,1
 13. Erik Sundelin                                         15.50,2      11.16,4

 Poisjääneitä   1
  - 213.            Aaron Mattila
Sarjaluettelo

T10 Naiset 10 vuotta 2014 syntyneet 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Saara Heikkinen                                        5.05,4
  2. Greta Grandell                                         5.15,0          9,6
  3. Emilia Rantanen                                        5.20,9         15,5
  4. Netta Litmanen                                         5.46,1         40,7
  5. My Eklund                                              5.51,0         45,6
  6. Sara Pelkkikangas                                      6.02,8         57,4
  7. Enni Ståhl                                             6.11,6       1.06,2
  8. Ellen Rajamäki                                         6.20,1       1.14,7
  9. Olivia Nyström                                         6.41,3       1.35,9
 10. Emily Ortiz                                            6.55,2       1.49,8
 11. Amanda Mäkelä                                          7.20,9       2.15,5
 12. Prarthana Singh                                        7.28,8       2.23,4
 13. Thelma Ekholm                                          7.50,2       2.44,8
 14. Elli Bonn                                              8.59,6       3.54,2
 15. Eve Paloaho                                            9.01,4       3.56,0

 Poisjääneitä   1
  - 223.            Alisa Aalto
Sarjaluettelo

P10 Miehet 10 vuotta 2014 syntyneet 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alpi Imppola                                           4.19,4
  2. Liam Doktar                                            4.36,8         17,4
  3. Vilho Kannisto                                         5.10,8         51,4
  4. Simon West                                             8.41,6       4.22,2

 Poisjääneitä   5
  - 237.            Dhruv Singh
  - 238.            Walter Mellberg
  - 239.            Eero Kankaanpää
  - 240.            Liam Granholm
  - 241.            Eetu Lummi
Sarjaluettelo

T11 Naiset 11 vuotta 2013 syntyneet 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kerttu Riippi                                          5.11,7
  2. Ada Mattila                                            5.19,5          7,8
  3. Aava Laitila                                           5.39,1         27,4

 Poisjääneitä   1
  - 245.            Alisa Kytöharju
Sarjaluettelo

P11 Miehet 11 vuotta 2013 syntyneet 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viljo Riihioja                                         5.40,0
  2. Anton Marins                                           8.00,2       2.20,2
Sarjaluettelo

T12 Naiset 12 vuotta 2012 syntyneet 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vera Saari                                             6.38,1
  2. Eveliina Sandström                                     7.47,9       1.09,8
  3. Wilma Ekholm                                           8.11,5       1.33,4
Sarjaluettelo

P12 Miehet 12 vuotta 2012 syntyneet 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viljo Pouttu                                           3.53,9
  2. Julius Salmi                                           8.12,3       4.18,4
Sarjaluettelo