VAASAN Koululaishiihdot 6.3.2024

T U L O K S E T

© Vaasan Hiihtäjät

Kilpailun sarjat: P2; T2; P3; T3; P4; T4; P5; T5; P6; T6; P7; T7; T8; P9

P2 2. Luokka Pojat 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oula Pölönen             Variska                       5.15,0
  2. Leo Aurell               Keskuskoulu                   5.20,0          5,0
  3. Leon Emas                Variska                       5.40,0         25,0
  3. Veeti Rauhala            Onkilahden yhtenäiskoulu      5.40,0         25,0
  5. Leo Ketola               Merikaarto                    5.44,0         29,0
  6. Anton Jäntti             Keskuskoulu                   5.47,0         32,0
  7. Hermanni Hakapää         Isolahden koulu               5.55,0         40,0
  8. Emil Kalliokoski         Suvilahden koulu              6.10,0         55,0
  8. Aaro Isotalo             Länsimetsä                    6.10,0         55,0
 10. Tuure Laakso             Onkilahden yhtenäiskoulu      6.30,0       1.15,0
 11. Eppu Hattberg            Isolahden koulu               6.39,0       1.24,0
 12. Simo Lappalainen         Länsimetsä                    6.53,0       1.38,0
 13. Niilo Jantunen           Huutoniemen koulu             7.46,0       2.31,0
 14. Lenni Halonen            Huutoniemen koulu             8.06,0       2.51,0
 15. Lassi Puumala            Merikaarto                   13.08,0       7.53,0

 Poisjääneitä   1
  -   6.            Noel Hakala              Savilahden alakoulu
Sarjaluettelo

T2 2. Luokka Tytöt 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ella Luoto               Länsimetsä                    4.51,7
  2. Seela Käräjämäki         Länsimetsä                    5.08,3         16,6
  3. Iida Kangas              Onkilahden yhtenäiskoulu      5.13,8         22,1
  4. Saima Itämäki            Keskuskoulu                   5.44,6         52,9
  5. Sofia Ortiz              Huutoniemen koulu             6.07,4       1.15,7
  6. Lahja Purhonen           Keskuskoulu                   6.08,1       1.16,4
  7. Kerttu Ranta             Merikaarto                    6.23,5       1.31,8
  8. Enni Kumpulainen         Suvilahden koulu              6.36,5       1.44,8
  9. Alina Pyhälahti          Variska                       6.38,7       1.47,0
 10. Luna Niskanen            Merikaarto                    6.58,2       2.06,5
 11. Kasmira Syring           Variska                       7.01,5       2.09,8
 12. Inka Kivimäki            Onkilahden yhtenäiskoulu      7.07,6       2.15,9
 13. Milana Tikkamäki         Huutoniemen koulu             7.09,6       2.17,9
 14. Iida-Isabella Kimpimäki  Isolahden koulu               7.31,8       2.40,1

 Poisjääneitä   1
  -  26.            Nelli Kivimäki           Isolahden koulu
Sarjaluettelo

P3 3. Luokka Pojat 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Vilho Kannisto           Länsimetsä                    3.46,3
  2. Aarre Käräjämäki         Suvilahden koulu              3.49,4          3,1
  3. Aatos Kokkonen           Suvilahden koulu              4.01,9         15,6
  4. Pekko Kotamäki           Variska                       4.10,2         23,9
  5. Matias Välimäki          Huutoniemen koulu             4.17,2         30,9
  6. Edvin Ketola             Länsimetsä                    4.21,4         35,1
  7. Valtteri Vuorinen        Suvilahden koulu              4.22,0         35,7
  8. Niilo Leinonen           Huutoniemen koulu             4.37,9         51,6
  9. Kaarle Valli             Keskuskoulu                   4.50,0       1.03,7
 10. Sulo Huhtanen            Variska                       4.51,3       1.05,0
 11. Milo Ahonen              Onkilahden yhtenäiskoulu      4.52,5       1.06,2
 12. Toivo Hautala            Onkilahden yhtenäiskoulu      5.05,7       1.19,4
 13. Elias Kajanen            Isolahden koulu               5.13,3       1.27,0
 14. Valtteri Savolainen      Keskuskoulu                   5.24,3       1.38,0
 15. Jesperi Ala-Seppälä      Variska                       5.31,3       1.45,0
 16. Leo Mäkinen              Variska                       5.45,0       1.58,7
 17. Leevi Vertanen           Isolahden koulu               6.26,2       2.39,9
 18. Santeri Huosionmaa       Savilahden alakoulu           6.57,6       3.11,3

 Poisjääneitä   1
  -  38.            Alpi Impola              Isolahden koulu
Sarjaluettelo

T3 3. Luokka Tytöt 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emilia Rantanen          Länsimetsä                    4.31,3
  2. Saara Heikkinen          Isolahden koulu               4.45,8         14,5
  3. Iina Hinssa              Hietalahden koulu             5.07,9         36,6
  4. Sara Pelkkikangas        Isolahden koulu               5.13,8         42,5
  5. Venla Suoniemi           Isolahden koulu               5.17,7         46,4
  6. Minka Katunpää           Länsimetsä                    5.23,0         51,7
  7. Iisa Humalamäki          Huutoniemen koulu             5.25,6         54,3
  8. Saimi Lyra               Keskuskoulu                   5.26,9         55,6
  9. Noora Rintatyni          Merikaarto                    5.39,4       1.08,1
 10. Lilja Ahlvik             Suvilahden koulu              6.13,2       1.41,9
 11. Venla Kallunki           Merikaarto                    6.17,3       1.46,0
 12. Alisa Aalto              Variska                       6.25,2       1.53,9
 13. Emily Ortiz              Huutoniemen koulu             6.29,3       1.58,0
 14. Pihla Mäkelä             Onkilahden yhtenäiskoulu      6.31,5       2.00,2
 15. Prathana Singh           Onkilahden yhtenäiskoulu      7.03,1       2.31,8
 16. Lily Honkala             Suvilahden koulu              8.07,5       3.36,2
 17. Roosa Syri               Merikaarto                   10.17,4       5.46,1

 Poisjääneitä   3
  -  60.            Violiina Lemponen        Merikaarto
  -  66.            Iida Stagnäs             Merikaarto
  -  74.            Hilma Tarkkanen          Suvilahden koulu
Sarjaluettelo

P4 4. Luokka Pojat 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nico Tyynelä             Merikaarto                    2.48,0
  2. Aaro Hurin               Merikaarto                    2.54,4          6,4
  3. Eelis Käräjämäki         Länsimetsä                    3.36,0         48,0
  4. Eerik Hämäläinen         Keskuskoulu                   3.43,3         55,3
  5. Paavo Kangas             Onkilahden yhtenäiskoulu      4.01,6       1.13,6
  6. Eemil Tuomaala           Isolahden koulu               4.09,1       1.21,1
  7. Lenni Salonen            Länsimetsä                    4.26,8       1.38,8
  8. Akseli Hännikäinen       Keskuskoulu                   4.40,4       1.52,4
  9. Eetu Lähteenmaa          Suvilahden koulu              4.41,7       1.53,7
 10. Emil Kumpula             Suvilahden koulu              5.03,0       2.15,0
 11. Eemi Rajala              Huutoniemen koulu             5.03,6       2.15,6
 12. Walter Sjölund           Onkilahden yhtenäiskoulu      5.05,8       2.17,8
 13. Ossi Backman             Isolahden koulu               5.14,8       2.26,8
 14. Samu Schreibmaier        Suvilahden koulu              5.33,9       2.45,9
 15. Joona Autio              Merikaarto                    5.45,0       2.57,0
 16. Otso Yli-Opas            Suvilahden koulu              5.49,6       3.01,6
 17. Oskar Koski              Suvilahden koulu              5.50,6       3.02,6
 18. Lenni Koljonen           Huutoniemen koulu             5.56,0       3.08,0
 19. Vilho Ramsila            Isolahden koulu               5.57,0       3.09,0
 20. Luukas Linna             Merikaarto                    5.58,1       3.10,1
 21. Nico Olin                Isolahden koulu               6.29,3       3.41,3
 22. Aaro Mattila             Variska                       6.36,4       3.48,4
 23. Unto Pennanen            Variska                       6.46,7       3.58,7

 Poisjääneitä   1
  - 100.            Iivo Puikkonen           Suvilahden koulu
Sarjaluettelo

T4 4. Luokka Tytöt 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Loviisa Haverinen        Keskuskoulu                   3.38,0
  2. Inka Saranpää            Keskuskoulu                   3.52,9         14,9
  3. Linnea Riekki            Länsimetsä                    4.13,9         35,9
  4. Saara Seppälä            Länsimetsä                    4.54,9       1.16,9
  5. Aava Laitila             Suvilahden koulu              4.57,7       1.19,7
  6. Laura Ekholm             Variska                       5.20,3       1.42,3
  7. Elli Kalliokoski         Suvilahden koulu              5.41,8       2.03,8
  8. Minea Vikman             Huutoniemen koulu             5.55,5       2.17,5
  9. Seera Vainiomaa          Isolahden koulu               6.02,0       2.24,0
 10. Kira Zueva               Variska                       6.09,3       2.31,3
 11. Sade Ehramaa             Suvilahden koulu              6.14,1       2.36,1
 12. Ella Lindgren            Suvilahden koulu              6.16,0       2.38,0
 13. Elea Rantala             Huutoniemen koulu             6.55,3       3.17,3
 14. Rema Dekhil              Isolahden koulu               7.30,2       3.52,2

 Poisjääneitä   1
  - 121.            Eevi Tanttari            Suvilahden koulu
Sarjaluettelo

P5 5. Luokka Pojat 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viljo Pouttu             Onkilahden yhtenäiskoulu      3.00,7
  2. Benjam Minkkinen         Länsimetsä                    3.06,3          5,6
  3. Julius Seppänen          Nummi                         3.27,0         26,3
  4. Otava Kokkonen           Suvilahden koulu              3.39,3         38,6
  5. Jimi Nurminen            Merikaarto                    3.51,2         50,5
  6. Lassi Leinonen           Huutoniemen koulu             3.52,9         52,2
  7. Linus Koivisto           Suvilahden koulu              3.53,7         53,0
  8. Onni Käräjämäki          Suvilahden koulu              4.14,5       1.13,8
  9. Kosti Kotamäki           Variska                       4.26,0       1.25,3
 10. Nooa Ilonen              Isolahden koulu               4.29,9       1.29,2
 11. Noa Ståhl                Onkilahden yhtenäiskoulu      4.40,8       1.40,1
 12. Elias Salovaara          Isolahden koulu               4.41,1       1.40,4
 13. Anton Söderholm          Huutoniemen koulu             4.43,5       1.42,8
 14. Aleksi Riikonen          Nummi                         4.56,7       1.56,0
 15. Julius Koskela           Variska                       4.57,5       1.56,8
 16. Aarni Ilkko              Merikaarto                    5.06,4       2.05,7
 17. Tiitus Rintala           Keskuskoulu                   5.14,8       2.14,1
 18. Vilho Lehtimäki          Keskuskoulu                   5.37,1       2.36,4
 19. Elias Rantala            Onkilahden yhtenäiskoulu      5.46,0       2.45,3
 20. Matias Karhunen          Isolahden koulu               5.48,8       2.48,1
 21. Joona Lummi              Isolahden koulu               6.36,9       3.36,2

 Poisjääneitä   4
  - 136.            Elmeri Ruutikainen       Länsimetsä
  - 139.            William Korpi            Isolahden koulu
  - 145.            Lauri Tarkkanen          Suvilahden koulu
  - 147.            Leon Peic                Isolahden koulu
Sarjaluettelo

T5 5. Luokka Tytöt 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eerika Autio             Keskuskoulu                   3.45,4
  2. Ester Ketola             Keskuskoulu                   3.47,0          1,6
  3. Minttu Tähtinen          Länsimetsä                    4.20,2         34,8
  4. Peppi Mäkelä             Länsimetsä                    4.38,5         53,1
  5. Unna Kirjarinta          Suvilahden koulu              4.40,6         55,2
  6. Sofia Keski-Valkama      Suvilahden koulu              4.45,8       1.00,4
  7. Saana Mäntylä            Onkilahden yhtenäiskoulu      4.51,2       1.05,8
  8. Tasnim Ashkar            Hietalahden koulu             5.07,2       1.21,8
  9. Silja Harju              Huutoniemen koulu             5.30,0       1.44,6
 10. Kublitskaya Arina        Hietalahden koulu             5.38,8       1.53,4
 11. Eevi Saranpää            Huutoniemen koulu             6.06,1       2.20,7
 12. Sara Tapani              Variska                       6.45,3       2.59,9
 13. Vilma Niemi              Variska                       7.27,6       3.42,2
 14. Varvara Tkacheva         Onkilahden yhtenäiskoulu      7.29,4       3.44,0
Sarjaluettelo

P6 6. Luokka Pojat 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roni Tyynelä             Merikaarto                    2.46,5
  2. Arvi Hämäläinen          Keskuskoulu                   2.50,2          3,7
  3. Elja Kokkonen            Suvilahden koulu              3.00,8         14,3
  4. Jaakko Oinas             Länsimetsä                    3.23,5         37,0
  5. Alvar Väyrynen           Keskuskoulu                   3.25,8         39,3
  6. Eino Leminen             Länsimetsä                    3.28,8         42,3
  7. Aatu Tuulikangas         Variska                       3.56,7       1.10,2
  8. Max Nisula               Suvilahden koulu              4.03,9       1.17,4
  9. Valtti Turunen           Onkilahden yhtenäiskoulu      4.27,6       1.41,1
 10.  Aleksi Prosi Sepulveda  Variska                       4.31,7       1.45,2
 11. Niilo Tirilä             Isolahden koulu               4.45,9       1.59,4
 12. Eeli Saharinen           Onkilahden yhtenäiskoulu      4.53,4       2.06,9
 13. Aapo Itäniemi            Isolahden koulu               5.08,7       2.22,2
 14. Leevi Koljonen           Huutoniemen koulu             5.20,9       2.34,4

 Poisjääneitä   2
  - 173.            Ernest Agofure           Onkilahden yhtenäiskoulu
  - 177.            Omar Ashkar              Hietalahden koulu
Sarjaluettelo

T6 6. Luokka Tytöt 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Antonina Hämäläinen      Huutoniemen koulu             3.27,4
  2. Senni Perälä             Keskuskoulu                   3.46,8         19,4
  3. Jenna Mäki               Länsimetsä                    3.57,9         30,5
  4. Veera Pikka              Keskuskoulu                   4.07,7         40,3
  5. Anni Seppälä             Länsimetsä                    4.09,7         42,3
  6. Aada Pöytäkangas         Isolahden koulu               4.26,7         59,3
  7. Aino Harju               Isolahden koulu               4.30,9       1.03,5
  8. Elviira Krook            Huutoniemen koulu             5.08,4       1.41,0
Sarjaluettelo

P7 7. Luokka Pojat 2.7 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elmeri Nyrhilä           Variskan yhtenäiskoulu        8.41,3
  2. Elmeri Ala-Seppälä       Variskan yhtenäiskoulu        9.34,8         53,5

 Poisjääneitä   2
  - 194.            Niilo Berg               Variskan yhtenäiskoulu
  - 197.            Topias Sihvonen          Variskan yhtenäiskoulu
Sarjaluettelo

T7 7. Luokka Tytöt 2.7 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aini Autio               Variskan yhtenäiskoulu        8.17,6
  2. Juulia Seppänen          Variskan yhtenäiskoulu        8.53,2         35,6
  3. Nelli Viljamaa           Variskan yhtenäiskoulu       11.28,4       3.10,8
  4. Milana Virkkunen         Variskan yhtenäiskoulu       11.59,6       3.42,0
Sarjaluettelo

T8 8. Luokka Tytöt 2.7 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oosa Pouttu              Onkilahden yhtenäiskoulu      7.10,8

 Poisjääneitä   1
  - 200.            Helli Lehtimäki          Merenkurkun koulu
Sarjaluettelo

P9 9. Luokka Pojat 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Akseli Virtanen          Variskan yhtenäiskoulu        4.15,0
Sarjaluettelo