VAHI Pitkät MATKAT 23.3.2024

T U L O K S E T

© Vaasan Hiihtäjät

Kilpailun sarjat: P18; MYL; H; T18; T06; P06; T08; P08; P10; T10; NYL; T12; T14
; P14

P18 Miehet 18 vuotta 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Viljo Pouttu             VaHi                         55.48,9
Sarjaluettelo

MYL Miehet 30 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Isak Finskas             IF Femman                  1.27.32,2
  2. Jori Selkämaa            Seinäjoen hiihtoseura      1.33.52,0       6.19,8
  3. Noah Sjöblom             IF Femman                  1.34.22,8       6.50,6
  4. Lasse Autio              Vaasan hiihtäjät           1.39.07,8      11.35,6
  5. Otto Domars              Koivulahti                 1.40.02,6      12.30,4
  6. Markus Broman            Vaasan Pallo-Veikot        1.59.01,3      31.29,1
  7. Joonas Mäkelä            Vaasan hiihtäjät           2.00.39,5      33.07,3
  8. Oskar Lindén                                        2.01.37,7      34.05,5
  9. Jörgen Broman                                       2.09.43,6      42.11,4
 10. Kyösti Rajala            Sundom                     2.28.28,1    1.00.55,9
Sarjaluettelo

H Harraste 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heino Heikkila           Alahärmän kisa             1.24.18,2
Sarjaluettelo

T18 Naiset 18 vuotta 15 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ida Nordkvist            IF Femman                    46.27,7
  2. Celina Norkvist          Sundom IF                    46.53,9         26,2
  3. Oosa Pouttu              VaHi                         51.44,9       5.17,2
  4. Moona Honkilahti         Teuvan Rivakka               51.59,4       5.31,7
Sarjaluettelo

T06 Naiset 6 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anna Jakas                                             4.44,2
Sarjaluettelo

P06 Miehet 6 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ivar Stubb               Sundom IF                     2.21,2
  2. Jasper Mäkelä            Vaasan Hiihtäjät              3.13,1         51,9
  3. Martti Rintamäki                                       3.35,3       1.14,1
  4. Oscar Holkkola           If Femman                     4.29,9       2.08,7
Sarjaluettelo

T08 Naiset 8 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mea Holkkola             If Femman                     5.07,9
  2. Selma Mäkelä             Vaasan Hiihtäjät              5.26,0         18,1
Sarjaluettelo

P08 Miehet 8 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Edward Stubb             Sundom IF                     9.12,0
  2. Urho Pouttu              VaHi                          9.33,1         21,1
  3. Elias Istolahti          Vaasan Hiihtäjät             13.12,2       4.00,2

 Poisjääneitä   1
  -  19.            Santeri Korpi            Kyrön Voima
Sarjaluettelo

P10 Miehet 10 vuotta 2.7 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. William Finskas          IF Femman                     2.05,6
  2. Eetu Lummi               Vaasan hiihtäjät              2.58,3         52,7
Sarjaluettelo

T10 Naiset 10 vuotta 2.7 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Greta Grandell           Vaasan Hiihtäjät              7.18,5
Sarjaluettelo

NYL Naiset 20 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Outi Pouttu              VaHi                       1.26.17,2
  2. Piia Honkilahti                                     1.32.34,7       6.17,5
Sarjaluettelo

T12 Naiset 12 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Riina Honkilahti         Teuvan rivakka               13.34,1
  2. Saga Norkvista           Sundom IF                    14.19,2         45,1
Sarjaluettelo

T14 Naiset 14 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Saga Markén              Oravais IF                   28.50,8
  2. Julia Nordman            Vörå IF                      32.45,3       3.54,5
Sarjaluettelo

P14 Miehet 14 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Peetu Honkilahti         Teuvan rivakka               30.04,9
Sarjaluettelo